Złóż zlecenie wymiany wpłaconych srodków na żądaną walutę docelową.

Zlecenie wymiany tworzy się przez

- podanie ilości kapitału przeznaczonych do wymiany

- wybraniu żądanej waluty, na którą wymienisz swoje pieniądze,

określeniu maksymalnego kursu wymiany (lub przyjęciu aktualnego kursu średniego).

Serwis umożliwia podgląd aktualnych kursów średnich wszystkich dostępnych walut.

Zlecenia jeszcze niezrealizowane lub zrealizowane tylko częściowo (w części oczekującej na realizację), można w każdej chwili zakończyć.

Jak zlecić wymianę ?

W celu złożenia nowego zlecenie musisz wcześniej przelać środki do Swojego portfela. Jeżeli posiadasz już środki do wymiany przejdź do panelu "kupno / sprzedaż" (pod wykresem)
Wypełnij kolejno wszystkie pola :  Po lewej stronie mamy panel sprzedaży, po prawej kupna. Kwota - kupna sprzedazy po kursie daje łacznie wynik oznaczony Total
„Złóż zlecenie sprzedaży "- na przykładzie rynku BTC/PLN oznacza - sprzedaż kwoty BTC, po kursie aktualnym lub wybranym samemu, dając wynik oznaczony Total PLN.
„Złóż zlecenie kupna " - na przykładzie rynku BTC/PLN oznacza - zakup BTC, po kursie aktualnym lub wybranym przez siebie za wprowadzoną kwote PLN.
„Podaj kwotę " - Kwota waluty, którą przeznaczysz na zakup (waluta posiadana w portfelu, lub mniejsza).
„Kurs , Podaj kurs " - w zależności od kierunku zlecenia podaj maksymalny lub minimalny kurs, po jakim chcesz przeprowadzić transakcję. Po kliknięciu przycisku „Złóż zlecenie sprzedaży" lub „Złóż zlecenie kupna ", Twoje zlecenie trafi do realizacji.

Jak długo trwa wymiana?

Zlecenie wymiany zostanie zrealizowane od razu jeżeli na platformie istnieje już przeciwstawna oferta innego Użytkownika. 
Jeżeli nie ma w danej chwili ofert przeciwstawnych, zlecenie będzie oczekiwało na pojawienie się oferty przeciwstawnej.
Zlecenia Oczekujące realizowane są w kolejności ustalanej na podstawie proponowanego kursu wymiany, począwszy od najkorzystniejszego dla Użytkowników składających Zlecenia przeciwstawne.

Po jakim kursie zostanie zrealizowane Moje zlecenie?

Dbajac o twoj kapitał, platforma wymiany działa na zasadzie opcji handlu zwanej  LIMIT - co znaczy: że, Twoje zlecenie zostanie zrealizowane po kursie, który zadeklarowałeś podczas składania zlecenia, lub korzystniejszym. , nie uzywamy zlecen typu MARKET - ze wzgledu na małe zaawansowanie uzytkowników, dzieki temu nie narażamy ich na nieświadomą utrate srodków podczas handlu.
Jeżeli w momencie składania zlecenia na platformie Xbuysell.pl istnieją przeciwstawne zlecenia o korzystniejszym dla Ciebie kursie zostaną one skojarzone z Twoim zleceniem w pierwszej kolejności. Możesz w ten sposób uzyskać korzystaniejszy kurs wymiany niż zadeklarowany w Zleceniu.
Jeżeli Twoja oczekiwania są wyższe w stosunku do kursu wymiany i Twoja Oferta nie znajdzie kontroferenta, trafi do listy Ofert oczekujących. W momencie pojawienia się przeciwstawnego zlecenia zostanie ona wykupiona po kursie zadeklarowanym przez Ciebie przy składaniu Zlecenia.