Jak globalne makro-trendy wpłyną na Crypto w 2019 roku

Rok 2018 był burzliwym rokiem dla krypto, a także był burzliwy rok dla całego świata. Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę handlową przeciwko Chinom, Wielka Brytania zamieszanie z Brexitem, a indeks giełdowy Dow Jones był świadkiem kilku największych spadków w historii.

Mimo że opinia jest dość zróżnicowana, panuje ogólna zgoda, że ​​niepewność w świecie "nie-krypto" może sprawić ze Bitcoin i jego rywale staną się wyższymi wartościami, przybliżając je do głównego nurtu.

Być może bardziej niż cokolwiek innego, koniec roku 2018 zostanie zapamiętany najbardziej ze względu na słabe wyniki tradycyjnych giełd. Na początku grudnia indeks Dow Jones spadł o prawie 800 punktów w ciągu jednego dnia handlu, a indeks Nikkei i FTSE 100 szybko podążyły za nim.Nie jest więc zaskakujące, że analitycy branży uważają, że rok 2019 może być ciężkim rokiem dla globalnych rynków. Rozmawiając z Cryptonews.com , Gary McFarlane - ekspert ds. Kryptowalut w interaktywnym inwestorze , internetowy serwis inwestycyjny - wyjaśnia, że ​​kluczowe wskaźniki poruszają się obecnie w złowieszczym kierunku.

Biorąc pod uwagę, że kryptografia wciąż nie jest szczególnie powiązana z szerszym systemem finansowym, możliwe, że kryzys na rynkach globalnych może być dobrodziejstwem dla krypto, zwłaszcza jako zasobu wartości.