EOS otrzymuje nową aktualizację

Firma stojąca za platformą blockchain EOSIO , ogłosiła, że ​​publikuje najnowszą aktualizację kodu, o której mówi się, że pozwala na znacznie większe prędkości w sieci niż wcześniej. Według firmy, EOSIO 1.6.0 osiągnął do 35% lepszą prędkość przetwarzania transakcji w testach wewnętrznych.

EOSIO, platforma do realizacji inteligentnych kontraktów i budowania zdecentralizowanych aplikacji (dapps), twierdzi, że obecne maksymalne prędkości są rejestrowane na jego blockchainie na 3.996 transakcjach na sekundę. Oprócz wyższej prędkości aktualizacja obejmuje również obniżenie kosztów procesora i zmniejszenie opóźnień, co zapewnia tańsze uruchamianie aplikacji i zwiększa ich czas reakcji.

Block.one CEO Brendan Blumer powiedział w komunikacie prasowym: "Naszym celem jest doprowadzenie do masowej adopcji blockchain. Jako część społeczności, która nadal pracuje nad oprogramowaniem EOSIO i jego odpowiednimi osiągnięciami, mamy nadzieję odegrać wiodącą rolę w następnej generacji bloków blokowych dzięki naszym głębokim talentom inżynieryjnym i naszemu zaangażowaniu w przyszłość globalnego handlu i komunikacji opartej na blockchain . "

Macierzysty token platformy EOSIO, jest obecnie na 5. miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej na coinmarketcap.com, wartej 2,48 USD za monetę.